Ciało ciało ciało – co dziś poćwiczymy?

Ciało ciało ciało – co dziś poćwiczymy?

A czy Wy pytacie swojego ciała jaki ruch chce wykonać, na jakie ćwiczenie ma dziś ochotę? Czasami zmuszamy się do konkretnych ćwiczeń, które nie dają nam ani radości ani zamierzonych efektów. A gdyby tak zaufać ciału i podążać za jego wskazówkami?

Jak to zrobić?

Wystarczy że znajdziesz chwilę czasu tylko dla siebie, włączysz swoją ulubioną muzykę (ja uwielbiam tą 🙂

i zacznij spokojnie oddychać.

Możesz rozpocząć w dowolnej pozycji – stojącej’ siedzącej lub leżącej. Następnie zapytaj swojego ciała (na głos lub mentalnie) ”ciało na jaki ruch masz ochotę? „. Daj mu tyle czasu ile potrzebuje i pozwól na swobodę. Zaufaj – to Twój najlepszy doradca.

Ja zazwyczaj dużo się rozciągam. Nie przepadam za tym, jeśli jest to narzucone, natomiast uwielbiam jeśli moje ciało robi to po swojemu, według swojej spontanicznej potrzeby. Niekiedy wykonuje śmieszne figury i aż zdziwiona mówię – naprawdę tego chcesz ? ”Z głowy ” bym lepiej tego nie wymyśliła i uśmiechając się sama do siebie ćwiczę dalej. Najbardziej lubię wieczorową porą, przed snem zarzucam nadmiar stresu skumulowanego w ciągu dnia. Rano budzę się zrelaksowana’ odprężona i chętna do działania:)

Spróbuj i nie poddawaj się za szybko. Pamiętaj Twoje ciało jest Twoim przyjacielem i wewnętrznym doradcą. Zaufaj mu, a odwdzięczy Ci się po stokroć.

Przyjemnego poznawania siebie

namaste